12 sierpnia 2015

Najczęstsze błędy makijażowe

Błędy popełnia każda z nas. Warto zwracać na nie uwagę i dążyć do perfekcji. Makijaż ma być do nas dopasowany, jak najlepsza sukienka. :)


Według mojej obserwacji, najczęściej popełniane błędy to:

Zaniedbane brwi - Wyglądają  bardzo nieestetycznie. Zapominamy o tym, że stanowią istotny element twarzy. „Oczy to zwierciadło duszy, a ramą dla nich są brwi”. Dzięki nim budujemy charakter całej twarzy. Powinny być ładnie wyregulowane, nie cienkie kreski, nieprzerysowane.

Źle dobrany podkład - Dobierając podkład sprawdzamy go na twarzy i szyi. Kolor nie powinien być widoczny na skórze.  Powinno się to robić w świetle dziennym. Najlepiej omijać odcienie różowe. Podkład należy starannie rozprowadzić na granicy z szyją, przy uszach oraz przy linii włosów tak, aby przejście nie było widoczne.

Za jasny lub za ciemny korektor pod oczy - Korektor powinien być nakładany na podkład i rozklepywany palcem, wtedy ma on szansę połączyć się z fluidem. Odcień powinien być o ton jaśniejszy od podkładu, tak by nie odcinał się, tylko tworzył spójną całość.

Za dużo różu, za wysoko nałożony - Róż powinien ożywiać i upiększać twarz. W zależności od karnacji i koloru ust, wybieramy odpowiednią tonację. Nakładamy go tylko na centralna część policzka przeciągając delikatnie po wypukłej części w stronę skroni.

Szminka na zębach - Podczas malowania ust ciemniejszymi kolorami mamy chęć pomalować je zbyt dokładnie. W efekcie szminka pojawia się na zębach dając nieestetyczny efekt.

Gruba kreska na linii wodnej - Źle narysowana kreska pomniejszy oko, może nadać nawet karykaturalny wyraz twarzy. Długość oraz grubość kreski należy dobierać do kształtu oka, niekoniecznie kierując się samymi trendami.

Gruba kreska eyelinerem - Eyeliner jest popularny wśród nastolatek, ale niezależnie od kształtu oka jest ono przytłaczane grubą kreską. Nie powinna ona dominować nad okiem lecz je podkreślać. Nie każdy może mieć przeciągniętą kreskę przez całe oko. Na to mogą pozwolić sobie osoby o dużych oczach, gdzie powierzchnia powieki jest duża, a kreska nie zdominuje jej.

Makijaż niedostosowany do okoliczności - Bardzo ważną zasadą obowiązującą nie tylko w doborze ubrania, ale również w makijażu, jest odpowiednie dostosowanie go do okoliczności. Przede wszystkim makijaż powinien być idealnym dopełnieniem naszego ubioru, oraz podkreślać nasze naturalne piękno. Dobry makijaż sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie jednak, co innego makijaż do pracy, a co innego do klubu.Znacie jeszcze jakieś często popełniane błędy? :)

7 komentarzy :

 1. Chyba wszystko zawarłaś w tym poście :)
  http://ysiakova.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie największym błędem w makijażu jest to, że się pomaluję... xD Nie umiem tego robić, więc też nie robię... Czasem jedynie machnę sobie rzęsy, a gdy potrzebuję makijaż (na weselę, czy coś podobnego) to proszę kogoś z rodziny, kto umie go robić... :P
  Pozdrawiam:)
  [kiimir.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście z podkładem nie mam problemu, nie robię kresek, bo mi nie pasują ;d i nie używam różu tylko bronzer :) Świetny jest ten post i może nagrałabyś kiedyś filmik jak robisz makijaż i wstawiła go tutaj? w wolnej chwili zapraszam do siebie: http://zzyciawzietexd.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatny post :)
  zapraszam http://kmurawskaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post ;>
  Zapraszam do obserwacji ; flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie najgorszym w tych czasach są te brwi... dziewczyny z ładną urodą i okropnymi brwiami narysowanymi, czy jak to się zwie. Tragedia..

  http://savemydayaleksandraklisko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń